Atomic Karvapohja sukset
Pro C2 Skintec W Shift

Visa produktinformation
Välj längd: 181 CM
Information för montering
kg
Fältet är obligatoriskt
cm
Fältet är obligatoriskt
eu
Fältet är obligatoriskt
Fältet är obligatoriskt
Fältet är obligatoriskt
192 kr

Ej i lager

Beskrivning

Monelle suurimmista haasteista on ajan löytäminen. Atomic Redster C2 Skintec auttaa sinua saamaan kaiken irti ajastasi rakastamassasi harjoittelussa kiitos suksen Skintec-tekniikan. Tämä on vahva valinta sinulle, joka harjoittelet, mutta myös pienempiin kilpailuihin. Nopeuden tuova rakenne on hieno Densolite Fibreglass -konstruktio, joka tarjoaa voimakkaan työntövoiman ja hyvän liukumisen. BI 4000 -pinnoite kilpahionnalla auttaa myös, samoin kuin Skintec-karvapohja, joka koostuu 100% mohairista. Voit myös helposti vaihtaa mohair-karvapohjan muutamassa sekunnissa ilman työkaluja ja valita sen mohair-karvapohjan mallin, joka sopii juuri sinun maastoon, olosuhteisiin ja siihen, miten haluat hiihtää.

Saadaksesi kaiken irti karvasuksestasi suosittelemme, että pidät myös huolta suksen alapuolella olevasta karvapohjan. Yksinkertaisin keinoin pidät karvapohjan puhtaana ja tuoreena sekä pidennät sen kestävyyttä. Löydät helppoja ratkaisuja karvasuksien voiteluosastostamme. Voit myös voitella tämän suksen luistovoiteella optimoidaksesi nopeuden ja liukumisen, vaikka se ei ole pakollista.

Suksessa on sisäänrakennettu levy, joka toimii yhdessä siirrettävän Salomon Prolink Shift -siteen kanssa, joka mahdollistaa suksen ominaisuuksien muuttamisen siirtämällä siteet eteenpäin tai taaksepäin. Siirtämällä siteet eteenpäin saat paremman pidon ja siirtämällä siteet taaksepäin parannat liukua. Nyt saat mahdollisuuden mukauttaa suksen henkilökohtaisemmin hiihtotyylin ja maaston mukaan! Tässä mallissa sinun täytyy ottaa sukset jalasta siirtääksesi siteet.


HUOM: Siteet eivät sisälly tähän sukseen. Monet valmistajat esittelevät suksiaan siteillä varustettuna, mutta huomaa, että siteet eivät sisälly sukseen. Älä siis unohda ostaa siteitä, jos tarvitset niitä.
Kuinka valitsen maastohiihtosuksien pituuden?
Yleisesti aikuisten tulisi valita perinteiset sukset, jotka ovat 20-30 cm pituutta pidempiä (noin 5-10 cm luisteluhiihtosuksille). Lasten ja junioreiden tulisi valita perinteiset sukset, jotka ovat 5-20 cm pituutta pidempiä (0-10 cm luisteluhiihtosuksille). Tämä on siis perusääntö. Jätä meille kommentti, jos haluat, että valitsemme pituuden puolestasi tilatessasi maastohiihtosuksiasi.
Jos valitset vahingossa pituuden, joka ei sovi sinulle, otamme yhteyttä kun keräämme maastohiihtosuksiasi!

Produktinformation