Hoka One One Juoksukengät
Clifton 9 W

Se produktinformasjon
Velg skostørrelse: USL 7
Velg farge: Frost/Rose Gold
192 NOK

Ikke på lager

Beskrivelse

Hoka One One Clifton 9 W on juoksukenkä kaikille, jotka haluavat hyvää mukavuutta ja tehokasta vaimennusta – nyt entistäkin paremmin vaimentava ja mukavampi. Clifton 9:n päivitykset löytyvät välipohjasta, joka on kasvanut 3 mm korkeammaksi, mikä tarkoittaa parempaa vaimennusta ja suurempaa mukavuutta. Hoka on onnistunut luomaan koostumuksen, joka antaa enemmän kimmoavuutta. Vaikka Clifton 9:ssä on korkeampi välipohja ja uudistettu päällinen, se on kevyempi ja säilyttää silti klassisen Clifton-geometrian, jota kaikki rakastavat.

Päällinen on valmistettu ohuemmasta neulotusta materiaalista, jossa on vähemmän saumoja ja päällekkäisiä osia, mikä saa päällisen seuraamaan jalkaa paremmin. Mukava kantaosa ympäröi kantapään todella hyvin ja vähentää painetta akillesjänteeseen. Kantapäässä oleva vetokieleke helpottaa kengän päälle ja pois ottamista. "Gussetedd Tongue" -rakenne pitää kielen paikallaan koko harjoituksen ajan ja antaa hieman lisätukea jalalle.

Clifton on malli, joka sopii sinulle, joka haluat korkeaa mukavuutta ja maksimaalista vaimennusta kevyessä muodossa. Täydellinen päivittäisiin harjoituksiin mutta myös pitkille lenkeille. Sopii parhaiten asfaltille, soralle ja juoksumatolle. Toimii hyvin myös kuivilla, hyvässä kunnossa olevilla poluilla, mutta ei sovellu märille tai mutaisille poluille.

Produktinformasjon